V školskej jedálni na ZŠ Veľký Šariš sme inštalovali päť kompostérov GG 02.
Umiestnite svoj kompostér s minimálnym nárokom na priestor a v súlade s legislatívou. Rýchlo a jednoducho. Stiahnite si teraz zdarma podrobný návod a už sa netrápte nad tým, kde a ako ho umiestnite vo vašej prevádzke.
Zariadenie pracuje v automatickom režime. Po vložení kuchynského odpadu a uzavretí dvierok kompostéra, sa spustí automatický proces spracovania. Po 24 hodinách je premena odpadu na kompost väčšinou ukončená a je možné cyklus znova opakovať.
Akých odpadov sa môžem v kompostéri zbaviť?
Kompostéry Green Good spracujú takmer všetok kuchynský a reštauračný odpad. Zvyšky varených jedál, šupy z ovocia a zeleniny, biele papierové obrúsky, vrátane kuracích a rybacích kostí, kávové a čajové zvyšky, vaječné škrupiny, starý chlieb.
Dobu spracovania do značnej miery ovplyvňuje zloženie, textúra, veľkosť tuhých častíc v kuchynskom a reštauračnom odpade. Vo všeobecnosti platí, že čím je kuchynský odpad rôznorodejší, tým rýchlejšie sa spracuje. Priveľa vody v odpade taktiež predlžuje cyklus spracovania. Proces sa ukončí až po úplnom vysušení spracovávaného odpadu a jeho premene na kompost.
Baktérie, ktoré pracujú pre nás
Kompostéry Green Good používajú na rozklad mimoriadne účinné mikroorganizmy ACIDULO, ktoré spracujú kuchynský a reštauračný odpad na výživný kompost. Pri spracovaní pomyjí sa využívajú aeróbne mikroorganizmy. Dostatok kyslíka pre ich prácu zabezpečuje časté miešanie spracovávaného odpadu spolu s malým ventilátorom, ktorý vháňa vzduch do kompostéra.
Výsledný produkt pri každom procese spracovania prejde hygienizáciou. Je zbavený všetkých nežiaducich patogénov. Mikroorganizmy sa do zariadenia vkladajú len na začiatku prevádzky a nie je ich potrebné opakovane dopĺňať.
Stiahnite si teraz zdarma podrobné informácie o úprave kanalizačnej prípojky, aby ste z vášho kompostéra vyťažili maximum.